Program Festiwalu

9 CZERWCA (PIĄTEK)


Ogród nr 1.
godz.11.00–15.00
UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU ORAZ KONFERENCJA NAUKOWA „PASJA.KULTURA.DZIEDZICTWO – NIEMATERIALNE” 

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kard. Wyszyńskiego 1 
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Ogród nr 2.
godz.18.00
WERNISAŻ RZEŹBY SAKRALNEJ – WOJCIECH REJMER
Wojciech Rejmer – absolwent AWF w Warszawie, członek kadry narodowej i reprezentant Polski w podnoszeniu ciężarów. Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w XIX LO im. Powstańców Warszawy w Warszawie. Miłośnik sztuki ludowej i rzeźbiarz amator, którego prace znajdują się w posiadaniu wielu kolekcjonerów w kraju i za granicą, zgłębi przed nami tajemnice rzeźby sakralnej.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Michalin, ul. Słoneczna 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, Filia Michalin.

Ogród nr 3.
godz.19.00
OGRÓD TEATRALNY „NA DESKACH STRUMIENI”
"Jakiż w tym sens jest? Dokąd strumień płynie? Czym ja szalony, czy to sen, co minie?" Szkoła "Strumienie" zaprasza na jedną z najzabawniejszych i najgłośniejszych komedii omyłek Williama Szekspira: "Wieczór Trzech Króli". W tej niezapomnianej inscenizacji wystąpią uczennice Gimnazjum Strumienie.
Miejsce: ul. 3 maja 129, szkolna aula teatralna
Organizator: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum "Strumienie".

Ogród nr 4.
godz.20.00
OGRÓD FILMOWY "TAJEMNICZY SOJUSZNIK"
"Tajemniczy sojusznik" to pełna zwrotów akcji współczesna historia zainspirowana nowelą Josepha Conrada, opowiedziana z epickim rozmachem oraz poczuciem humoru. Głównym wątkiem jest prowadząca przez wzburzone wody i meandry relacji międzyludzkich podróż młodego mężczyzny ku dojrzałości. Scenarzysta i reżyser, Piotr Fudakowski, spędził sześć lat tworząc scenariusz do "Tajemniczego Sojusznika". Dodając elementy nowoczesności Fudakowski wykreował pasjonujący film zachowując ducha conradowskiego dzieła, korespondującego z dzisiejszą kinematografią i realiami. W rolach głównych: Jack Laskey i Zhu Zhu. Film prezentujemy w ramach obchodów roku Josepha Conrada.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kard. Wyszyńskiego 1
Organizator: Gimnazjum i Liceum św. Tomasza z Akwinu.

10 CZERWCA (SOBOTA)


Ogród nr 5.
godz.10.00–14.00
OGRÓD SZCZĘŚLIWYCH DZIECI
"Płynie Wisła, płynie po Szczęśliwej Krainie…" – serdecznie zapraszamy do naszego ogrodu, w którym będziemy podróżować wzdłuż Wisły – odnajdziemy jej źródło, zwiedzimy największe miasta, zbudujemy tratwę, zdobędziemy nowe sprawności i rozwiążemy ciekawe zagadki. W tej przygodzie towarzyszyć nam będą występy naszych przedszkolaków. Potrzebny Wam tylko dobry humor i mnóstwo energii, której dostarczy nasz kącik kulinarny z przepysznymi ciastami i daniami z grilla.
Miejsce: ul. A. Mickiewicza 35 (róg Tuwima)
Organizator: Przedszkole Szczęśliwych Dzieci.

Ogród nr 6.
godz.11.00–12.30
W JASKINI PLASTYCZNEGO LWA – WERNISAŻ DLA DZIECI
Autorami prac są dzieci w wieku od 4–8 lat, uczestnicy warsztatów pt. "W jaskini plastycznego lwa". Prezentowane prace są zróżnicowane nie tylko tematycznie, ale i pod względem wykorzystanych materiałów i technik plastycznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dziecięcą wyobraźnią i twórczością.
Miejsce: ul. Kard. Wyszyńskiego 4
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury wraz z instruktorem Marcinem Strzemboszem.

Ogród nr 7.
godz.11.00–18.00
OGRÓD MALARSTWA KREATYWNEGO
Malarstwo Kreatywne z elementami Vedic Art to rodzaj sztuki przeznaczonej dla wszystkich, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Nie maluje się z natury, a z wyobraźni.
Spontaniczna radosna twórczość, wyrażanie siebie bez ograniczeń, uruchamia inwencję i lepsze radzenie sobie z problemami w codziennym życiu. Plener prowadzą: Anna Jabłońska, rekomendowana nauczycielka Vedic Art oraz Weronika Dąbrowska – instruktorka Malarstwa Kreatywnego. Na miejscu dostępne będą farby oraz ograniczona liczba blejtramów i sztalug. Warto przynieść własny blejtram.
Miejsce: ul. Nadwiślańska 83
Organizator: Weronika Dąbrowska, pracownia RAJGRÓDEK.

Ogród nr 8.
godz.11.00–12.00
ZACZYTANY OGRÓD
Zapraszamy na spotkanie z pisarką Agatą Loth-Ignaciuk oraz ilustratorem Bartłomiejem Ignaciukiem – autorami książki "Draka w muzeum" – powieści detektywistyczno-muzealnej.
Miejsce: ul. 3 maja 90
Organizator: Księgarnia Zaczytanie.

Ogród nr 9.
godz.12.00–16.00
OGRÓD KALIGRAFII – „BAWIMY SIĘ LITERAMI”
Zapraszam na spotkanie z zapomnianą, ale jakże piękną sztuką kaligrafii. W ramach Otwartych Ogrodów każdy będzie mógł spróbować swych sił w pisaniu Uncjałą – pismem wczesnośredniowiecznym znanym z manuskryptów. Razem z Agatą Brzezińską pokażemy również inne kroje pisma, a także narzędzia kaligraficzne, w tym te robione własnoręcznie. Można będzie pisać atramentem warzonym z orzechów włoskich, galasów, sumaka, czeremchy, owoców dzikiego wina a nawet... cebuli.
Na pokazie pisania będę przekonywać, że kaligrafia to nie tylko piękne litery kreślone stalówką. Można pisać pędzlem, pawim piórem, patykiem, rurką, kawałkiem puszki... Dosłownie wszystkim. Pokazowi i warsztatom towarzyszyć będzie wystawa prac kaligraficznych i zaczątek zbioru starych kałamarzy. A może ktoś z Państwa ma niepotrzebny kałamarz? Chętnie się zaopiekuję.
Miejsce: ul. Olszowa 17
Organizator: Barbara Galińska – kaligrafia.

Ogród nr 10.   
godz.12.00–17.00 
OGRÓD deMARGOT PEŁEN TWÓRCZYCH OGRODOWYCH INSPIRACJI       
W tym roku w mojej pracowni stawiamy na dekoracje w ogrodzie. Ogród to kwiaty, światło, tkanina – wokół tych tematów będziemy pracowali na warsztatach. Jak co roku znajdzie się też miejsce dla mniej aktywnych – małe kawiarniane stoliczki, gdzie można poczytać, pogadać, wypić kawę/herbatę i zjeść, jak nakazuje nasza ogrodowa tradycja, racuszki Babci Ani. Dla dzieci przygotujemy świeżo robiony popcorn i świeżo wyciskane soki. Zapewniamy miłą, twórczą atmosferę i uśmiechy.  
Miejsce: ul. Szkolna 10 c
Organizator: Małgorzata i Grzegorz Kruk.

Ogród nr 11.
godz.13.00–15.00
OGRÓD KULINARNY
Ogrodowe spotkanie dla sympatyków józefowskich klimatów kulinarnych. Można też będzie pośpiewać, potańczyć i prowadzić gorące rozmowy z sąsiadami. Około godz. 14:00 w ogrodzie zaplanowany jest występ artystyczny studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Miejsce: ul. Samorządowa 40
Organizator: Bożena i Andrzej Dysińscy.

Ogród nr 12.
godz.13.00–15.00
KOLOR W OGRODZIE
W ogrodzie zostaną zaprezentowane prace: żony, męża i syna czyli Hanny Lewandowicz-Galas, Sławomira Galasa (męża) i Pawła Galasa (syna). Na wszystkich gości czeka pamiątkowa Księga Wpisów. Zapraszamy do rozmów o sztuce i ogrodach. 
Miejsce: ul. Leśna 16 A
Organizator: Hanna Lewandowicz-Galas, Towarzystwo Przyjaciół Józefowa

Ogród nr 13.
godz.13.00–16.00
OGRÓD RZEMIOSŁA
Serdecznie zapraszamy do nowo otwartego sklepu/galerii Hollow Mania, którego propozycja cieszy oko, ale i otacza ciepłem przedmiotów wykonanych z pietyzmem, w większości ręcznie i tradycyjnie. Pragniemy być alternatywą dla zakupów w pędzie i tłoku. Na skraju lasu, w spokoju, przy kawie lub soku proponujemy szeroki wybór: rękodzieła, artykułów dekoracji wnętrz, książek, albumów, fajnej odzieży. Chcielibyśmy żeby nasza galeria stała się również miejscem spotkań sąsiedzkich przy okazji organizacji wydarzeń tematycznych.
Na odwiedzających czekamy z poczęstunkiem.
Miejsce: ul. Wilsona/Obywatelska
Organizator: Hollow Mania.

Ogród nr 14.
godz.15.00–17.00
OGRÓD SZTUKI Isabelle
Gospodarzem wydarzenia będzie ISABELLE, która zaprezentuje efekty swoich szerokich zainteresowań twórczych, na czele ze znaną i lubianą serią lalek MYŚ. W ogrodzie zostaną zaprezentowane również własnoręcznie wykonane: biżuteria i dodatki oraz elementy stylizacji wnętrz i meble. Nowych odbiorców zachęcamy do wcześniejszej wizyty na stronie www.facebook.com/isabelle.rekodzielo/. Na prośbę swoich najmłodszych fanów Isabelle zorganizuje mini-warsztaty rękodzielnicze.
Podtrzymując "ogrodową" tradycję wspólnych wystąpień będziemy gościć artystkę Joannę Ducką-Dębecką, która zaprezentuje prace ceramiczne i rysunki powstające w jej józefowskiej pracowni JoannaDD. Zapraszamy do odwiedzenia stron: www.facebook.com/pracowniajoannadd/ oraz www.joannadd.pl.
Gościnnie w ogrodzie sztuki pojawi się zaprzyjaźniona Fundacja Jestem PRO.BIO zapraszając na mini-warsztaty probiotyczne, na których skosztujecie i nauczycie się jak przygotować kiszonki - najbardziej naturalne, wyśmienite probiotyki wspierające Wasze zdrowie. Dowiecie się o niezwykłych właściwościach kiszonek, przeciwdziałaniu alergiom, wzmacnianiu odporności, obniżaniu cholesterolu i odmładzaniu ! Będziecie mogli także poznać inne projekty Fundacji i wesprzeć jej działalność statutową polegającą na upowszechnianiu wiedzy o żywności probiotycznej, wytworzonej wyłącznie naturalnymi metodami z poszanowaniem środowiska, bez użycia chemii i syntetycznych nawozów. Więcej o fundacji na stronie www.pro.bio.                                              

W ogrodzie sztuki nie może zabraknąć muzyki! W tym roku gościć będziemy charyzmatyczną Dr WITAMINKĘ Joannę Neuhoff-Murawską, dietetyk współpracującą m.in z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, od wielu lat promującą zdrowie w programach, takich jak: Pytanie na śniadanie, Kawa, czy herbata, Dzień Dobry TVN oraz na antenach programów Polskiego Radia. Dr WITAMINKA pomaga rodzicom, opiekunom i wychowawcom przekonać dzieci do zdrowego odżywiania, w tegorocznym ogrodzie sztuki zaprezentuje unikalny, autorski program muzyczno-edukacyjny promujący zdrowy styl życia! www.drwitaminka.pl. Początek koncertu g. 16.30!
Miejsce: ul. Grottgera 27
Organizator: ISABELLE

Ogród nr 15.
godz.16.00–18.00
SZYDEŁKOWE (S)PLOTY NA SKWERZE
Spotkanie i wspólne szydełkowanie w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury i instruktor Ewa Walo.

Ogród nr 16.
godz.10.30–16.00
MIASTECZKO ŚWIDERMAJER – ŚWIDERMAJER BIKE PICNIC 2017 (Rowerowa Gra Miejska „Józefowskie świdermajery”)
Podczas Rowerowej Gry Miejskiej „Józefowskie świdermajery” jeździć będziemy po dawnych józefowskich letniskach oraz letniskowych wsiach na nadwiślańskim Urzeczu.
Uczestnicy gry poznają wilegiaturowe tradycje dzisiejszego miasta Józefowa.
Na terenie dawnej posiadłości „Kolonia Frankówka” (obecnie ul. Kard. Wyszyńskiego 2, start i meta) drużyny będą mogły pobrać mapy oraz poznać krótką historię świdermajerów.
Nagrody sponsoruje: Wydawnictwo Świdermajer Robert Lewandowski, Pizzeria Pizza z Radości w Józefowie, Cukiernia Babcia Hela. START: 11.00 (potwierdzenie obecności od 10.30). Otwarcie mety: 14.00. Losowanie i wręczenie nagród: 15.30.
Miejsce: ul. Kard. Wyszyńskiego 2 (start i meta).
Organizator: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie
Współorganizator: Świdermania www.swidermania.arete.art.pl.


11.06. (NIEDZIELA)

"SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE. SĄSIEDZKIE LETNISKO" 
Zapraszamy na Skwer im. św. Jana Pawła II w godz. 10.00–14.00
Zapraszamy na pierwszorzędny wypoczynek do pięknego Letniska Józefów. Trasy, zieleń iglastych lasów, rozrywki, kuchnia wykwintna i dietetyczna.
Zapraszamy na wspólne śniadanie na kocach, piknikowanie, smakowanie oraz ciekawe  warsztaty ekologiczne i kulinarne w klimacie przedwojennego letniska. Panie i panów zapraszamy w kapeluszach: słomkowych i z naturalnych traw, bawełnianych i z innych naturalnych surowców. Kapeluszach z dużymi rondami oraz kapeluszach codziennych, sportowych i do sukienek. Prosimy pamiętać – kapelusz chroni przed palącym słońcem i dodaje wyjątkowego charakteru.

SCENA PLENEROWA

GODZ. 11.15 – POKAZ KULINARNY PROWADZONY PRZEZ AMBASADORA SLOW FOOD YOUTH WARSZAWA. TEMAT: PRZEKĄSKI                                                                   
GODZ. 12.40LEMONIADY – pokaz przyrządzania bezalkoholowych drinków, lemoniad i napojów z użyciem wody z kranu.
GODZ. 13.30 ROZMOWA I DYSKUSJA „Między BIO a uprawą konwencjonalną. Jak zachować równowagę?” 
GODZ. 18.00 KONCERT FINAŁOWY – ALTERNATYWNY ZESPÓŁ „MA”  
„Ciekawe, jak brzmi dźwięk, który mógł powołać świat do istnienia?”– takim kluczem muzycy MA otwierają swoją artystyczną przestrzeń. MA to wielka podróż piątki przyjaciół, którzy syntetyzując brzmienia analogowych zabawek z dobrodziejstwami nowoczesnej technologii, tworzą dźwięki, których chce się nie tylko słuchać. W tej muzyce przeplatają się tembry natury i sugestywnego soulu, ale też słychać w niej wyraźnego rhythm’n’bluesa, rdzenne doo wop, electro czy hip-hop. Zespół jest młody, bo narodził się w lutym 2014 r., lecz składa się z doświadczonych muzyków, znanych wcześniej z formacji: Big Fat Mama, Charlie Monroe, Arka Noego. Wprawę zdobywali na wielu małych i kilku dużych scenach na całym świecie, m.in.: Montreux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Festiwalu Opole.

SKWER im. św. Jana Pawła II godz. 10.00–14.00

„BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB” 
Dewiza św. Brata Alberta zobowiązuje. Trzeba być dobrym jak chleb, ale musi być to dobry chleb. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum św. Tomasza z Akwinu w Józefowie przygotowywać będą różne rodzaje chleba, dzielić się recepturami, pomysłami na dodatki i domowym chlebowym zakwasem.
„PROJEKTANT NA LETNISKU” 
Pobyt na letnisku to czas odpoczynku, ale i istny pokaz mody. Każdego dnia należało wybrać odpowiednią kreację na spacer, spotkanie, podczas którego królowały gry towarzyskie, czy na wieczorek taneczny. Podczas naszego sąsiedzkiego spotkania będziecie mogli zamienić się w projektantów mody. Każdy z Was będzie miał szansę zaprojektować strój regionalny Józefowa. Czy wybierzecie długą suknię w kwiaty i wiklinowy kapelusz czy małą czarną –zależy wyłącznie od Was! Uwaga! Najlepsze projekty zostaną nagrodzone!
Nie bójcie się – talent plastyczny to nie wszystko. Liczy się pomysł!
 „WARSZTAT O RZECE ŚWIDER”
Józefów, dawne letnisko, przyciągało gości urokiem otaczającej go fauny i flory. Rzeka Świder, wijąca się wśród sosnowych lasów, zachęcała turystów i amatorów wody do zabaw i odpoczynku nad jej brzegami. Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na warsztat o rzeźbotwórczej działalności rzeki Świder. Dowiemy się czym jest źródło rzeki, skąd bierze się w nim woda oraz czym jest ujście, jak rozpoznać prawy i lewy brzeg rzeki, co to jest koryto rzeczne, meandry. Z wykorzystaniem wody, piasku, żwiru i kamieni spróbujemy sprawdzić w małej skali jak powstaje koryto rzeki, takiej jak Świder. Zapraszamy do wspólnej zabawy mieszkańców Józefowa w każdym wieku – Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy.
„PAMIĄTKA Z LETNISKA NAD ŚWIDREM – BUTELKA WSPOMNIEŃ”
Warsztat to propozycja dla lubiących letniskowy czas nad Świdrem. W twórczym działaniu pojawi się czas spędzony i czas planowany. Dzieci wraz rodzicami otrzymają butelki z wodą ze Świdra, na których będą mieli za zadanie zaprojektować pamiątkową butelkę z letniska z wykorzystaniem przygotowanych zdjęć przyrodniczo-letniskowych oraz własnych rysunków. Zabawie będzie „towarzyszył” szum płynącej rzeki Świder, oraz dźwiękowy eksperyment, w którym dzieci zobaczą i usłyszą, że woda ma też swoją „melodię”.
  
GRA LETNISKO – letniskowe rozgrywki planszowe z udziałem mieszkańców. Gra autorstwa Karola Madaja zostanie przygotowana na dużych formatach, a rozgrywający sprawdzą się w roli właścicieli letniska. Rozgrywki poprowadzą wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Serce dla serca” działającego przy Gimnazjum nr 1. im. Łączniczek Armii Krajowej.
ZIOŁOWE STOISKO. Powrót do natury... do BOSKIEGO ŻYCIA
DIVINA VITA Jolanta Romaszewska-Hrymniak (naturoterapeutka) serdecznie zaprasza:
SIĘGNIJ PO ZDROWIE w Józefowie. ZIOŁA – ku zdrowiu i harmonii życia z naszych Józefowskich łąk i Hildegardowe ziołowe mieszanki. KWIATY JADALNE jako dodatek do sałat – skomponuj swoją sałatę, swój własny smak. HIRUDOTERAPIA – prezentacja i słów kilka o pijawce lekarskiej na migreny i nie tylko (pijawki (ale nie lekarskie!) występują również w naszej rzece Świder). DIVINA VITA (z łac. Boskie Życie) to naturoterapia, zdrowie, pasja, inspiracja i smak życia! Zapraszam do naszego ZIOŁOWEGO stoiska! Facebook/fanpage:divinavita
„PIJĘ WODĘ Z KRANU” pod takim hasłem, kolejny już raz Hydrosfera Józefów włącza się w tegoroczne obchody festiwalu. Wspólnie z partnerskimi firmami Topserw oraz PROFFICO będziemy propagować picie wody z kranu. Zaprezentujemy różne rodzaje zdrojów i dystrybutorów wody pitnej pochodzącej z miejskich wodociągów oraz opowiemy o jej produkcji. Będzie też niespodzianka nawiązująca do lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku – replika saturatora. Kto je jeszcze pamięta? Na stoisku Hydrosfery będzie też można zapoznać się z badaniami wody, możliwościami przyłączenia do sieci wodociągowej i planami rozwoju Hydrosfery. Hydrosfera Józefów jak co roku pragnie też uczcić obchody ŚWIATOWEGO DNIA WODY (przeniesione z 22 marca) pod hasłem PRO EKOLOGIA – MNIEJ PAPIERU WIĘCEJ DRZEW i zaprasza do mobilnego biura obsługi klienta. Wychodząc naprzeciw klientom proponujemy skorzystanie z bezpłatnej usługi polegającej na zastąpieniu tradycyjnej, papierowej faktury – fakturą elektroniczną. Zapoznamy Państwa z możliwością szybszej i pewniejszej metody otrzymywania faktur. 
AKCJA CHARYTATYWNA „KSIĄŻECZKA DLA DZIECKA” na rzecz maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) w Otwocku. Akcja składa się z dwóch
etapów: I – zbiórka książeczek dla dzieci (używanych w dobrym stanie i nowych) w dniach od 7 kwietnia do 19 maja przez osoby prywatne, placówki oświatowe i edukacyjne, lokalne przedsiębiorstwa itp.; II – kiermasze zebranych książeczek. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na diagnostykę i rehabilitacje 20 maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Znajdują się tam dzieci od urodzenia do ukończenia 1 roku życia, które zostały porzucone, osierocone lub odebrane w interwencjach. Organem prowadzącym Ośrodek jest Fundacja Rodzin Adopcyjnych. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji. Nawet najmniejszy wkład może bardzo pomóc.  
WARSZTATY PROBIOTYCZNE – prowadzenie: Fundacja Jestem Pro.Bio. Przy kramiku Fundacji Jestem PRO.BIO m.in.: skosztujecie i nauczycie się jak przygotować kiszonki - najbardziej naturalne, wyśmienite probiotyki wspierające Wasze zdrowie. Dowiecie się o niezwykłych właściwościach kiszonek, przeciwdziałaniu alergiom, wzmacnianiu odporności, obniżaniu cholesterolu i odmładzaniu! Będziecie mogli także poznać inne projekty Fundacji i wesprzeć jej działalność statutową polegającą na upowszechnianiu wiedzy o żywności probiotycznej, wytworzonej wyłącznie naturalnymi metodami z poszanowaniem środowiska, bez użycia chemii i syntetycznych nawozów.
WYMIENIALNIA ROŚLIN – stoisko dla wszystkich, którym znudziły się ich rośliny doniczkowe, mają uczulenie lub po prostu nadwyżki. Jeżeli masz podobne dylematy to zapraszamy do nas.

WYCIECZKI

SOBOTA 10.06.2017
GODZ.10.00 WYCIECZKA ROWEROWA „MIEJSCA HISTORYCZNE, MIEJSCA CIEKAWE – WZDŁUŻ RZEKI WISŁY”
Trasa wycieczki to ok. 10 km, czas 4 godz. Wyjazd spod Domu Nauki i Sztuki (ul. Kardynała Wyszyńskiego 4). Wycieczka rekreacyjno-widokowa. Prosimy o zabranie kamizelek rowerowych. Dzieci obowiązkowo zakładają kaski rowerowe.
Prowadzenie: Janusz Prządka, józefowianista.

GODZ. 11.30 RODZINNY NORDIC WALKING
Spacer po mieście z kijkami. START: pod pomnikiem Łączniczki. Trasa będzie prowadziła wzdłuż Świdra, Domu Zakonnego Dolorystów, Al. Drogowców, ul. Wyszyńskiego. Meta godz. 13.00 w Ogrodzie Kulinarnym. Na miejscy krótki recital przygotowany przez zespół UTW „55 lat Józefowa”.
Organizator: Uniwersytet Trzeciego Wieku, grupa Nordic Walking: Teresa Uzarska, Maria Dąbrowska.

PUNKT INFORMACYJNY
DOM NAUKI I SZTUKI
ul. Kardynała Wyszyńskiego 4, tel. 22 789 22 84. W punkcie informacyjnym dostępne będą festiwalowe foldery z mapkami i opisami poszczególnych Ogrodów.
Sobota: godz. 10.00–15.00

KOMUNIKACJA W MIEŚCIE NA CZAS FESTIWALU:

ROWERY, SPACERY – serdecznie zachęcamy do poruszania się podczas festiwalu wykorzystując pracę własnych mięsni. Zdrowo, miło i ekologicznie.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz